2013 Kpss Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2013 Kpss Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Eğitim, Genel

22 Temmuz 2013

312 kez incelendi.

2013 kpss sonuçları ne zaman açıklanacak? sınava giren adayların dört gözle beklediği gün sınavların sonuçlarının açıklanacağı gün olarak karşımıza çıkmaktadır. Binlerce insanın kaderini belirleyecek olan sınav sonucunda az çok atanıp, atanılamayacağı da ortaya çıkacaktır. Üniversitelerin lisans, önlisans bölümlerinden mezun olan öğrencilerin girmeye hak kazandığı sınav geçtiğimiz günlerde gerçekleştir. Pek çok kişinin merakla beklediği husus; 2013 kpss sınavı sonuçları ilerleyen günlerde açıklanacak.

 

Ösym tarafından düzenlenen sınavın açıklanacağı tarih henüz belli değil. LYS sınav sonuçlarını bir hafta içerisinde hazırlayan kurumun bu sınavı da oldukça hızlı bir şekilde açıklaması bekleniyor. Türkiye’nin 81 ilinde ve Lefkoşa’da dört oturum ile gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı pek çok kişinin de bildiği gibi genel yetenek ve genel kültür bölümlerinden oluşmakta.

 

Sınava Giren Adaylar Baştan Sona Arandı!

Son yıllarda sınav esnasında karşılaşılan bir takım sorunların tartışmalara yol açması bu noktada önlemlerin giderek, artmasına neden olmaktadır. Görevli polisler tarafından sınava giren adayların titizlikle arandığı gözden kaçmadı.

ÖSYM KPSS 2013 sınavını ne zaman açıklar?

Yaklaşık olarak bir ay içerisinde açıklanan sınav sonuçları baz alınırsa, sınavın gerçekleştiği tarihte itibaren ne zaman açıklanacağını az çok tespit edebilirsiniz.

Etiketler: , ,