Ev / GÜNDEM / Afyon Motosiklet Festivali

Afyon Motosiklet Festivali

Afyon-Motofest

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilecek Dünya Motokros Şampiyonası, motosiklet tutkunlarını Afyonkarahisar’da buluşturacak.

6-7-8 Eylül arası düzenlenecek olan Afyon Motofest, Afyon Motor Sporları Merkezinde gerçekleşecek.

Konuma gitmek için Tıklayınız.

Afyonkarahisar İstanbul arası kaç saat? (420,6 km) Ortalama 5 buçuk saat olarak görünüyor. Sırayla Gebze, Bursa, Eskişehir, şehirlerini geçerek D650 yolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bilet Fiyatları;

Kombine – Padok Yetişkin – 150.00 TL
Kombine – Giriş – Yetişkin – 100.00 TL
Kombine – Padok Çocuk – 75.00 TL
Kombine – Giriş – Çocuk – 50.00 TL
3 gün boyunca sınırsız eğlence ve aktivitenin yer alacağı Türkiye’nin en büyük spor ve motosiklet festivalinin bilet satışı Biletix’te sürüyor. Satın almak için tıklayınız. 
KAMP VE KARAVAN ALANI BİLETE DAHİL!
Festivalimize misafir olacak gezginler için ücretsiz kamp ve karavan alanı, duş, elektrik, wc imkanı sunulacak.

Dünyadaki off-road motor sporları arasındaki en ünlü etkinlik olan MXGP, Türkiye’nin ve Afyonkarahisar’ın yayınlarla dünya genelinde tanıtılmasına katkıda bulunacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Afyonkarahisar Belediyesi ve Afyonkarahisar Valiliğinin destek verdiği Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Total, Misli.com, NG Afyon, Turkcell, PTT, Türksat, Monster Enerji, Yamaha, Motovento, Anlas, Budan, ECC Tur, İkbal, Özerband, Park Afyon, Park Hayat Hastanesinin sponsorluğunda düzenlenecek şampiyona için yurt dışından gelecek yaklaşık bin 500 kişilik yarışçı, takım, teknik ekipler ve görevliler etkinlik süresince Afyonkarahisar’da konaklayacak.,

Yurt dışından gelmesi beklenilen binlerce MXGP tutkunu, 8 Eylül’de Türkiye’de tatilini geçiren yabancı turistler ve halkın da katılımıyla Afyonkarahisar’da yaklaşık 30 bin kişinin buluşması tahmin ediliyor.

 

Dünya Motokros Şampiyonası’nda 100’den fazla pilot, dünyaca ünlü markalar Yamaha, Honda, KTM, Husqvarna ve Kawasaki fabrika takımları adına şampiyonluk mücadelesi verecek.

Arjantin, Hollanda, İspanya, İtalya, Portekiz, Rusya, Letonya, Almanya, İngiltere, Fransa, Endonezya, Çekya, Belçika, İsviçre ve Çin gibi ülkelerde düzenlenen şampiyona, dünyanın 180 ülkesinde yaklaşık 20 yayıncı tarafından 1,4 milyar kişilik izleyici potansiyeline ulaşıyor. Türkiye’nin bir dakikalık tanıtımının tüm dünya televizyonlarında yer alacağı şampiyona, yaklaşık 60 yabancı basın mensubu tarafından dünya medyasına aktarılacak.

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Kocatepe Spor Kompleksi içerisinde yer alan Zafer Stadyumu ile Spor Salonu ve Su Sporları Merkezi’nin yanında inşa edilen Afyon Motor Sporları Merkezi, Türkiye’nin ve bölge ülkelerin uluslararası spor organizasyonlarındaki standartları karşılayacak şekilde hazırlandı.

2018 yılında Uluslararası Motosiklet Federasyonundan (FIM) “en iyi altyapı” ödülünü alan 250 bin metrekarelik alan üzerine kurulu pist, dünya genelindeki tüm uluslararası şampiyonalara ev sahipliği yapabilecek kapasitede inşa edildi. Pist, Dünya, Avrupa, Balkan ve Türkiye Şampiyonalarında yarış amaçlı motosiklet camiasına hizmet verirken, kurulacak akademiyle eğitim hizmetlerini de karşılayacak.

Uzunluğu bin 750 metre, en geniş yeri 15, en dar yeri ise 8 metre olan yarış pistinde 9 rampa, iki adet ikili hız kesici, 9 adet tekli hız kesici yarış heyecanını en üst düzeye ulaştırıyor. Dünyada benzerlerinden farklı olarak yaklaşık 45 bin metrekarelik asfalt padok gelen misafirlerin tamamının aynı anda elektrik ve su ihtiyaçlarını karşılayacak teknik altyapıya sahip. Pistte aynı anda 40 motosiklet sürücüsünün motorlarını temizleyebileceği yıkama alanları bulunuyor. Pistin her noktasına acil durumlarda ulaşabilecek ambulans yolu yer alırken, 2 metre yüksekliğinde güvenlik bariyerleriyle çevrili alanda yarış güvenliği de en üst düzeyde sağlanıyor.

Etkinlik dolu 3 gün

Organizasyon kapsamında, Dünya Şampiyonası (MXGP, MX2, Kadınlar, Avrupa Şampiyonası), Fedon, Aleyna Tilki, Murat Boz konserleri, kamp alanı, mini golf, canlı langırt, mini ATV, zipline, tırmanma duvarı, çocuk etkinlikleri, çocuklar için motosiklet eğitimi, geleneksel sokak oyunları, klasik araba, motosiklet sergisi, motosiklet gösterisi, sujeti-flyboard gösterisi ve spor federasyonlarının etkinlikleri ve ücretsiz aktiviteler (Basketbol, tenis, badminton, atletizm, hokey, kayak simülatörü, su kayağı) yer alacak.

Kamp Alanı, Flyboard, Curling, Jetski, Mini Golf, Zipline, Tırmanma Duvarı, Canlı Langırt, Mini Atv, Trambolin, Dünya Müzik Etkinlikleri, Konserler, Folklor Gösterileri, Yerel El Sanatları, Rodeo, Çocuk Etkinlikleri, Geleneksel Sokak Oyunları, Çocuk Motosiklet Eğitimi, Klasik Otobobil Sergisi gibi birçok etkinlik gerçekleştirilecek.

2018 yılında en iyi pist ödülünü alan Afyon Motor Sporları Merkezi’nde 4 farklı şampiyona da sporcular yarışacak.

  • Dünya Motokros Şampiyonası MXGP 2019 TÜRKİYE 7-8 EYLÜLDE Afyonkarahisarda gerçekleşecek.
  • Avrupa Motokros Finali 7,8 Eylülde Afyonkarahisar’da MX2T FİNALİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAĞIZ
  • Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası Finali 7,8 Eylülde Afyonkarahisar’da gerçekleşecek.

  1. Festivalin ilk günü yani 6 Eylül’de Fedon ile eğleneceğiz.

2. Festivali ikinci gün Aleyna Tilki ile coşturacağız.

3. Festivalin üçüncü gününde ise Murat Boz ile sonlandıracağız.

Aynı zamanda festival bileti alan tüm katılımcılar onlarca farklı hediye kazanma şansı ile karşılaşacaklar.

 

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Üç aylar ne zaman başlıyor?|Üç Aylarda Yapılacak İbadetler

Üç aylar ne zaman başlıyor? İslam alemi için büyük anlamı olan üç aylar 13 Şubat’ta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir