Ev / ASTROLOJİ / Astrolog Nedir?|Astrologlar Ne İş Yaparlar?

Astrolog Nedir?|Astrologlar Ne İş Yaparlar?

  Astrolog Nedir?

Astrolog, bir insan doğduğu sırada yıldızların durumuna bakarak, onun geleceği hakkında iddialarda bulunur.

astrolog- nedir

       Astrologlar Ne İş Yaparlar:

  • Uzun bir zaman, astronomlarla müneccimler birbirine karıştırılmıştır. Orta Çağ’da Rönesans boyunca müneccimlik üniversitelerde öğretilir ve hükümdarlar ünlü müneccimleri saraylarına kabul ederlerdi. Sonra yavaş yavaş, astronomi bir bilim haline geldi. müneccimlik ise bir fal sanatı olup çıktı. Müneccimler yıldızları on iki burca (zodyak üzerinde yer alan on iki takım yıldızdan her biri) ayırırlar. Bu burçlardan her birinin ayrı bir işareti vardır. Gezegenlerin yörüngeleri burçlarda kavuşur. Bu burç topluluğu herkesin yıldız falına bakmaya yarar.yeni ad olarak da astrolog olarak bilinirler

 

  • Astrologlar kişinin doğduğu yerin koordinatlarına, doğum anında, gökcisimlerinin yaptıkları açıları hesaplayarak bir sonuç el ederler.Buna horoskop ya da doğum haritası ismini verirler. Bu çemberi 30 ar derecelik 12 eşit parçaya bölüp, her bir parçayı “ev” olarak tanımlarlar. Hangi gök cisminin hangi evde olduğuna göre kişi hakkında yorumlar yaparlar.

 

  • Bunları sürekli kayıt altına alarak, uluslararası astroloji birlikleri kanalı ile birbirleri ile paylaşıp, arşivlerler. Bu arşivde 6000 yıldan daha öncesine ait Horoskop lar ve analizler bulunmaktadır. Carl Gustav Jung’ın benzerlikler yasası gibi, geçmişteki bir kişinin, doğum haritasına gökcisimlerinin yerleşimine göre kişinin gerçekte yaşadığı olayları analiz ederler. Aynı gökcisminin farklı kişilerin doğum haritasına aynı şekilde yerleşenleri seçip incelerler.

 

  • Buradaki benzerlikleri “Bu gök cismi bu açıda iken doğan kişi bu olayı yaşar, bu karakterde olur.” şeklinde yorumlar yaparlar. Astrologlar ile aynı tekniği kullanarak doğum haritası çıkaranlar tüm katillerin doğum haritasında aynı gezegen yerleşimini, ya da dizilimini görebilirler. Tüm dünyada doğum haritasını çıkartma tekniğini öğrenen birçok kişi kendisini Astrolog olarak topluma sunar.

 

  • İsteseler de astroloji birliklerine üye olarak kabul edilmezler. Üniversiteler bünyesinde astroloji eğitimi almış, falcılık kolay yoluna sapmamış kimseleri üye olarak kabul edip, bilgi paylaşımını kademeli olarak Astroloğa verirler.

Hakkında editor

Ayrıca Kontrol Et

Yengeç-Burcu

Yengeç Burcu Kadını Özellikleri | Yengeç Burcu Hakkında Bilgi

Yengeç Burcu        Yengeç Kadını Özellikleri Yengeç Kadını ; sakin,olgun bir kişiliğe sahiptir. bazı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir