Ev / Genel / Bozcaada da Denize Girilebilecek Yerler|Bozcaada Plajları

Bozcaada da Denize Girilebilecek Yerler|Bozcaada Plajları

        1 – Ayazma Plajı

ayazma-plajı

  • Ayazma Plajı Bozcaadanın en ünlüsü.adanın yerlileri ve turistler tarafından çoğunlukla tercih edilen bir plaj dır. plajın tercih edilmesinde ki en büyük etken yumuşak kumu ve masmavi denizi dir. plaj konum olarak etrafı sosyal bir yerde bulunmakta etrafında restoranlar bulunmakta. Ayrıca biraz da su sporlarıyla eğlenmek istiyorsanız; deniz bisikleti, banana, hamburger ve jet ski kiralayabileceğiniz bir yer de bu alanda mevcut.

2 – Sulubahçe Koyu

Sulubahçe -Koyu

  • Ayazma’nın hemen yanı başında yer alan koydur. Burası her ne kadar ünlü plajın yanında olsa da koyda herhangi bir tesis yok ancak plajda ücretli şezlong ve şemsiye hizmeti bulunuyor. İsterseniz kendi sandalyenizi ve şemsiyenizi getirebilirsiniz. Civardaki yazlıkçılar ve günübirlikçiler bu koyu tercih ediyor. Bozcaada da uzun süre vakit geçirmeyi düşünüyorsanız yanınıza kesinlikle su ve sıvı içeceklerle, güneşten korunacağınız bir şemsiye almalısınız.

3 – Habbele Plajı

Habbele-Plajı

  •  Bozca ada da bulunan Habbele Plajı iki kısımdan oluşuyor, birinci kısım yani yoldan hemen girişteki yer. Burada ücretli şemsiye ve şezlonglar bulunuyor plajın bu kısmı beach olmakta. İkinci kısımda şemsiyelerin hemen yanında koyun sağ tarafı. Orası da şemsiye ve şezlonga para vermek istemeyenlerin tercih edebileciği bir yer. Plaj tamamen kumluk, denizi ise ara ara küçük ve az sayıdaki taşlıklardan oluşuyor. Bu koyda, uzun yıllardır bir karavandan plaj hizmeti veren Mitos Beach hizmet veriyor.

4 – Beylik Koyu

Beylik Koyu

  • Beylik Koyu,adanın biraz arkasında kalmış bir pla. Koyun özelliğinden biri de 2015 yılında soğan yüklü büyük bir gemi koyda karaya oturmuş. Öyle ki ara ara geminin içinde kalan soğanların kokusunun alabiliyorsunuz. Gemiden sarkıtılan halatlarla yapılan büyük salıncaklar da koyun eğlencesi olmuş  Bu koyda hiç işletme, şezlong ve şemsiye bulunmamakta.bu sebepten ötürü yanınıza gelirken kendi erzak şemsiye veya havlu getirmenizi tavsiye ederiz.

5 – Akvaryum Koyu – Mermer Burnu

Akvaryum- Koyu

  • Küçük bir koy olan Akvaryum deniz altıcanlılığı ile dikkat çekiyor. Minibüsle ulaşımın mümkün olduğu bu koya gidecekseniz yanınıza mutlaka bir şnorkel ve deniz gözlüğü almanızı tavsiye ederiz ki sualtının canlılığını keşfedebilin. bu koy size adeta dalış fırsatı veriyor.

6 – Mitos Beach

Mitos- Beach

  • Adada bulunan plajlar içinde adada yaşayanların, yazlıkçıların ve günübirlikçilerin sıklıkla tercih ettiği bir plaj. Burası da tıpkı Ayazma gibi, bir tesise sahip ve plaja gelenler gün boyunca büfeden atıştırmalıklar, içecekleri ücretli bir şekilde alabilirler.Ulaşım konusunda da çok rahat bir nokta. Ayazma minibüslerine bindiğiniz zaman bu plajın hemen önünde inebiliyorsunuz. Plajda şezlong ve şemsiye de kiralama şansınız mevcut.

7 – Çayır Koyu

Çayır -Koyu

  • Çayır Koyu Bozcaada nın kuzeyinde yer alır. Adanın merkezine 45 dakikalık yürüme mesafesindedir. Bu koy genelde rüzgar sörfü yapanların tercih ettiği bir plaj. Rüzgar sörfüne elverişli olmasından dolayı koyda bir de surf okulu var. siz de tatil sırasında burada ders alabilirsiniz. plaj da şemsiye ve yastıklarla beach hizmeti veren, yemek yiyebileceğiniz, serin bir şeyler atıştırabileceğiniz bir yer de bulunuyor. Bu koyun aynı zamanda 2015 yılında Avrupa Şampiyonası’na da ev sahipliği yapmıştır Eğer rüzgar sörfü ile ilgileniyorsanız Çayır plajı tam bir etkinlik alanı sizin için.

8 -Bozcaada Tuz burnu Koyu

Tuzburnu Koyu

  • Ada merkezine en uzak noktada olan bu koy (yürüyerek yaklaşık 1 saat), bozca adanın masmavi denizinin bulunduğu tuz burnu koyu insanlar tarafından tercih edilen bir koy Özellikle akşam üstleri koyun yanındaki Polente Feneri’ne çıkıp oradan gün batımını izlemeye gelen kişilere siz de katılabilirsiniz.bu sizin için güzel bir deneyim olmakla beraber vaktinizi güzel değerlendirebileceğiniz bir yer olacaktır.

9 -Bozcaada Poyraz Limanı Koyu

 

Poyraz -Limanı -Koyu

  •  Bozcaada da ki Bu koy da Tuz burnunun aksine ada merkezine en yakın koylardan biri olup merkezden yürüyerek 15 dakikalık uzaklıkta ulaşabileceğiniz bir alan. Koy çanak şeklinde olmasından dolayı poyrazda bile fazla rüzgar almamakta konumu gereği. Plajı incecik kumlara sahip ve denizi genel olarak sığ ve su da adanın diğer sahillerine göre bir tık daha sıcak. bu koyda deniz kestanelerinin fazlalığından dolayı ayağınıza batmaması için deniz ayakkabısı tercih etmenizi öneririz .Bu yüzden denize girerken biraz dikkatli olmalısınız.

10 –  Bozcaada Tekir bahçe Koyu

Tekirbahçe Koyu

  • Bozca ada da bulunan Tekir bahçe adanın turizm bölgesi ilan edilen noktası dır bu noktada bir kaç tane otel de bulunmaka-tadır aynı zamanda ve ufak bir tatil köyü var. Koy standart uzunlukta bir kumsala sahip. Plajda, konaklama tesislerinde kalanlar için şemsiye ve şezlonglar mevcuttur. Bu ufak plajlardan bazılarına siz de dışarıdan girebilirsiniz. Tatil Köyü bünyesinde hizmet veren havuza ve aqua parka da belli bir ücret karşılığında herkes girebiliyor. Koya anayoldan sapılan toprak yollar dışında Poyraz Limanı’ndan kıyı boyunca yürüyerek de varabilirsiniz. Böylece Poyraz Limanı Koyu ve Tekir bahçe Koyu arasındaki minik bir koyu daha görmüş olursunuz.

Hakkında editor

Ayrıca Kontrol Et

Adalar Elektrikli Araçların Tarife Bilgisi|Adataksi Hakkında

     Adataksi Hakkında; Araç seçimi yapılırken, engellilerin kullanımına uygun olmasına özen gösterdiklerine ,Adalar’da farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir