Ev / Genel / Büyükada’da Neler Yapılır?|Nerelere gidilir

Büyükada’da Neler Yapılır?|Nerelere gidilir

Büyükada’da Neler Yapılır?

Büyükada-tur

     İlk Olarak Güzel bir Kahvaltı edin

  • Büyükada’da yapabileceğiniz ilk şey kahvaltı etmektir. sahilde güzel  ve pratik bir kahvaltıyla güne başlayabilirsiniz. kahvaltınızı Büyükada’nın en ünlü kahvaltıcalarında da yapabilirsin.

    Büyükada-tur
    Bisiklet kiralayın.

  • adaların neredeyse yapılacak etkinlik dendiğinde akla ilk bisiklet turu gelir. Bisiklet kiralama fiyatları 20 – 30 TL arasında değişiyor ve adaların neredeyse her yerinde bisikletçi bulunuyor.ada sokaklarında bisiklet sürmek oldukça keyiflidir

         Ada’lar Müzesi’ni gezin.

  • Bisikletinizi kiraladıysanız Adalar Müzesi’ne uğramayı unutmayın Adalar Müzesi’nde yüzlerce obje, 20 bin belge, 6 bin fotoğraf, film ve sözlü tarihi kayıtlar bulunmakta. 10 Eylül 2010 tarihinde açılan Adalar Müzesi, Büyükada’da yapılacaklar listenizin başında olacak yerlerden.

Büyükada-tur

       Aya Yorgi Tepesine çıkın ve Aya Yorgi Kilisesi’ni ziyaret edin.

  •  Büyükada nın bisikleti uzun süre süremiyorsanız faytonla gitmeniz tavsiye edilir.Büyükada’nın simgelerinden biri olan yapılarından ve tarihi eserlerinden  Aya Yorgi Kilisesi’ni mutlaka görmeniz önerilir. Aya Yorgi’de 23 Nisan – 24 Eylül tarihleri arasında dua ediliyor. İnançlarına göre eğer dileğiniz kabul olursa zeytinyağı alarak kiliseye bağışlamanız gerekiyormuş. Büyükada’da gezi yapacaksanız Aya Yorgi’ye yürüyerek çıkmanın “yarı hac” olduğunu bilmelisiniz.

 Büyükada-tur

     Vaktiniz varsa Adakule’ye de gidin.

  •  Büyükada da Aya Yorgi’ye rakip gösterilen Adakule gezisi de Büyükada’da yapılacaklarda popüler bir seçenek. 202 metre yüksekliği olan Hızır İlyas Tepesindeki Adakule’yi görmeye giden çok yoktur ancak Büyükada’da görülmesi gereken en önemli yerler arasında olduğunu söylerler. Lunapark Gazinosuna kadar faytonla çıktıktan sonra Adakule’ye ulaşmak için 700 metre yürümek gereklidir. bu zorlu yolculuk sonunda muhteşem bir manzara sizi bekliyor.

 Büyükada-tur

         Büyükada da Rum Yetim hanesine de mutlaka gidin.

  • Büyükada da gezinti sizin için biraz yorcu olsada gezdiğinize ve yorulduğunuza deyecek . Dünyanın en büyük ahşap yapıları arasında olan Rum Yetimhanesi de Büyükada’da gitmeniz gereken yerlerden biri. 1964 yılından beri kullanılmayan yetimhane tüm ihtişamı ile sizleri karşılayacaktır.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

terazi -kadını

Terazi Burcu Kadını Aşk Hayatı | Terazi Kadını 2020

    Terazi Burcu Kadını Bakıldığı zaman kadınların çoğu saygılı ve şirinkanlı erkeklerden hoşlanıyorlar ama bu segi türlerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir