Ev / KÜLTÜR & SANAT / En Sevilen Kış Sporları | Bireysel Sporlar ve Takım Sporları

En Sevilen Kış Sporları | Bireysel Sporlar ve Takım Sporları

 Bireysel Olarak Yapılabilecek Kış Sporları

1-Kayak

  • Kış Sporu denilince ilk akla gelenlerden bir tanesi kayaktır.kayak her yaş sınıfından insanın ilgi gösterdiği bir spordur. Serbest stil kayak, Alp disiplini, Kuzey Kombine, kayakla atlama gibi farklı branşlar kayma tutkunlarını çeker.

snowboard

2-Snowboard

  •  Kış aylarının vazgeçilmezi ,İleri seviyedeki profesyoneller için extreme kış Sporları arasında yer alan Snowboard, kış sporlarını sevmek için iyi bir seçenek. Özel olarak üretilen board yardımı ile özgürce kaymanın verdiği rahatlık ile özellikle dengesi iyi olanlar için iyi bir seçenektir. türkiyede de oldukça yaygındır.

Kızak

3-Kızak

  • Kızak, farklı stillerde kayma imkanı sunan keyifli bir kış Sporudur. Dar bir kabinde özel yapım pistten kayma türünden köpeklerin çektiği özel arabalarla yapılan yarışlara kadar çeşitlilik gösterir.bu da ayrı zevke sahip olanlar için uygun bir spordur.

 

buz pateni4-Buz Pateni

  • Buz üzerinde tek ve çift olarak kayarken uçma hissi veren kış Sporlarındandır. Göze estetik görünüm sunan artistik buz pateni, buz dansı ya da yüksek hızlara varılabilen sürat pateni tercih edilebilecek aktiviteler arasındadır.en yaygın olanlarından biridir ve yazın da pistte yapabileceğiniz bir spordur.kapalı pistlerde oldukça rahat yapabilirsiniz.

Takım halinde Yapılabilecek Sporlar

buz hokeyi

1-Buz Hokeyi 

  • Özel kıyafetlere sahip sporcuların disk şeklinde tasarlanan maç topunu ellerindeki hokey sopaları yardımı ile karşı kaleye sokma mücadelesidir. Suni buz üzerinde de oynanabilen bu Spor dünya çapında yoğun ilgi görür. özellikle kanada gibi soğuk iklim gösteren ülkelerde bu türkiyedeki futbol kadar popüler ve gençlerin ilgi gösterdiği bir Spor dur.

skeleton2-Skeleton

  • Skeleton, küçük bir kızakla aşağı doğru buzlu bir yükseklikten atletlerin yüzükoyun bir şekilde hızlıca kaydığı bireysel olarak yapılan kış Sporu. Skeleton yarışlarında ulaşılan en yüksek hızlar kızak yarışlarındakinden daha düşük olsa da atletler başları önde yarışırlar

3-Körling

körling

  • Granitten yapılan özel taşı belli bir mesafeden kaydırarak parkurun diğer ucunda bulunan hedefin ortasında durdurmaya dayalı bir Spor dur. Kırmızı noktaya en yakın atışı sağlayan takım maçı kazanır.

Hakkında editor

Ayrıca Kontrol Et

Bisiklet -kiralama -2021

Adalar Bisiklet Kiralama Fiyatları 2021|Adalar Hakkında Bilgi

Kınalı ada Bisiklet Kiralama Fiyatları 2021 Kınalı ada diğer adalarda olduğu gibi bisiklet kiralama firmaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir