Google’dan Yeni Oyun Konsolu

Google’dan Yeni Oyun Konsolu

Teknoloji

19 Temmuz 2013

257 kez incelendi.

Google yeni oyun konsolu ile kullanıcıların karşısına çıkmayı planlıyor. İnternet ortamının gelişmesinde en büyük etmenlerden bir tanesi google arama motorunun insanlara sunduğu yeni hizmetler ve ürünler olmuştur. Her geçen gün kendini yenileyerek, teknolojinin gelişmesine öncülük eden arama motoru tıbbi alanda yaşanan gelişmelerden tutun da her sektörde yaşanan gelişmelere kadar büyük katkı sağlamıştır. Daha önce google glass gözlüğü ve çeşitli teknolojik cihazlar ile insanların hayatını kolaylaştıran google şimdi de android ile çalışan bir oyun konsolu çıkarmayı planlıyor.

 

Oyun konsollarının dünya çapında ne denli ilgi gördüğünden bahsetmemize gerek yok sanırım. Oyun severlerin keyifli dakikalar yaşamasında büyük etkileri bulunan konsollarının ciddi anlamda güzel anlar yaşanmasına neden olduğu düşünüldüğünde yeni kullanıma sunulacak olan konsolun da büyük ilgi uyandıracağı tahmin edilmektedir. Gerek internet ortamında gerekse teknolojik anlamda yaşanan gelişmeler ile birlikte insan hayatı fazlasıyla kolaylaşarak, her bakımdan memnun edebilir bir hale gelmiştir. Sony’nin playstation’ı microsoft’un xbox’ı ve nintendo wii’nin u’su gibi konsollardan sonra bakalım google’ın yeni konsolu ne gibi yenilikler getirecek.

 

Bu alanda yaşanan rekabet dolayısıyla üretici firmaların birbirleri ile kıyasıya rekabete girdiği ve bu noktada pek çok firmanın çeşitli girişimlere kalkıştığı görülmektedir. Büyük konsol savaşını ilerleyen zamanlarda kim kazanacak bilinmez fakat; çıkan yeni ürünler ile insanların bu alandaki ihtiyaçları en güzel şekilde karşılanmaktadır.

Etiketler: ,