Ev / ASTROLOJİ / Merkür Retrosu’nun Burçlar Üzerindeki Etkisi|Merkür Retrosu’nun başlangıcı

Merkür Retrosu’nun Burçlar Üzerindeki Etkisi|Merkür Retrosu’nun başlangıcı

Merkür Retrosu’nun Burçlar Üzerindeki Etkisi

Yılın ikinci Merkür Retrosu Yengeç burcunda 167Haziranda başlıyor.Merkür Retrosunun her zamanki gibi elektronik enerji için şanssız bir dönem.iletişimde kopukluklar meyana gelebilir.Yılın ikinci Merkür Retrosu 17 Haziran başlayıp 13 Temmuz da Son Bulucaktır

Teknik olarak hiçbir gezegen geri hareket sağlamaz ,sadece hızı yavaşlar ve biz dünyadan baktığımızda bize durmuş ve geri gidiyormuş gibi görünür. Bir gezegen geri gitmeye başladığı dönemlerde, gücü düşer, ve o gezegenin timsali olan burçlar için de aksilikler meydana gelir. Merkür ise her türlü yazılı, sözlü, görsel iletişimi, seyahatleri, imzalı her türlü işi, elektronik ve haberleşme araçlarını, karar vermeyi, düşünme mekanizmamızı temsil eder.

Merkür Retro döneminde hayatınıza yeni ve geçici kişiler giricektir ama uzun soluklu olmayacaktır.ekonomik sorunlar oluşabilir,bu yüzden hesaplamalarınızı 2-3 defa kontrol ederek yapmanızda fayda var. Cep telefonu sorunları, bilgisayar problemleri, elektrikli ev aletlerinde problemler, elektronikler de sıkıntılar meydana gelebilir. yani bahsettiğimiz elektronik eksiklik her anlamda meydana gelebilir

Merkür-Retrosu

 

  • Lütfen önemli imza işleri yapmamak için çaba gösterin çünkü bu işlerinizde de aksaklıklar meydana gelebilir.13 Temmuz’dan sonra bütün evrak veya önemli işlerinizi halledebilirsiniz,özellikle beklemenizi tavsiye ederim yoksa bunun için pişmanlık yaşayabilirsiniz. Bu retro aslında hayatın size dur ve düşün deme sürecidir.organize olmaya çalışın ve hayatınızı bir gözden geçirin.eskiden olan şeyler tekrarlanabilir ama bu gerek kötü gerek güzel birşey olsa bile uzun sürmez retronun bitişi ile o da bitecektir umarız.önemli şirket kurmak gibi ekonomik kararlar vermemenizi tavsiye ederiz. Bekleyin 13 Temmuz sonra açabilirsiniz şirketinizi. Evlenmek ve ortaklık kurmak için pek de uygun bir süreç değildir. Evlilik tarihinizi ve şirket kurma tarihini 13 Temmuz dan sonra ayarlamak sizin için iyi olacaktır .

 

  • Merkür bu sefer Yengeç burcunda geri hareket edecek. Bu dönem iletişim dilimiz her ne kadar daha yumuşak, daha duygusal ve duygulara hitap eden bir şekilde yapmaya çalışsak ta yine de yanlış anlayabilir ya da anlatabiliriz.  Sevdiklerimizin dertlerini, sorunlarını dinlemek, onları saklamak, onlara çözümler sunmak için biraz daha çaba sarf edeceğiz bu süreçte. Fakat vereceğimiz veya söyleyeceğiniz herşey bu süreçte daha önemli olmakta.dikkat etmeniz gerekir.

 

  • bazı güzel şeylerin kusurlarını görmemeniz mümkün. İnce eleyip, sık dokuyun,dikkatli olun bu konularda. Ev içinde iletişim çatışmaları meydana gelebilir,yani aile içi sorunlarınız bulunabilir.kendinizi ifade etmeniz zorlaşabilir.duygularınızın esiri olmayın.eski seyahatlerinizi tekrarlamanız mümkün.

merkür-

   Merkür Retrosunda Hayat yönlendirmesi

– Eğer bir iki hafta öncesinden başlayan işleriniz varsa Retro etkisi altına girmez.
–iş görüşmeleriniz başladı ise bir hafta bu sebepten retro sizi etkilemez.
– Gölgeli günler dahil başladığı zamanda daha yeni ev bulduysanız, almaya niyetlendiyseniz Retro’dan etkilenirsiniz.
– İş konularına ise. Eğer Retro öncesi başvuru yaptığınız iş yeri çağırdı işe başlayın dedi, başlamanız durumunda bir sıkıntı meydana gelmez.
Merkür Retrosu içindeyken yeni iş başvurularınız için görüşmeye çağırıp başlayın derlerse evet o Retrodan etkilenmeniz mümkün.
Merkür estetikle ilgilenmez. Her türlü estetik müdahaleyi yapabilirsiniz bununla ilgili bir sorun yok.
Merkür Retrosun da alınan ayrılık kararları gerçekçi değildir,kararlarınız değişebilir bu gayet mümkün.
– Bu dönem gireceğiniz sınavlarda kafanız çok çabuk karışabilir, öncelikle telaşlı olmamanız gerekir.
– Doğum haritanızda Merkür’ün Retro olması, bu Retronun sizi etkilemeyeceği anlamına gelmez.sizi de veya ilişkinizin olduğu insanlarla olan diyalog kısmında sizi etkileyebilir.
– Diyete başlayabilirsiniz güzel etkiler bu sizi.
– Kardeşler arasındaki anlaşmazlıklar içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Zira Merkür’un sembolize ettiği konulardan biri de kardeşlerdir. Fikir ayrılıkları meydana gelebilir birbirinizi üzmemeye çalışın.


Hakkında editor

Ayrıca Kontrol Et

Oryantal Gezegen Nedir?|Gezegenlerin Konumlarındaki Anlamlar

Oryantal Gezegen Nedir? Gezegenlerin Konumlarındaki Anlamlar      Oryantal Gezegen Astrolojik doğum haritasında doğu ufkunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir