Ev / BİYOGRAFİ / Reynmen Kimdir?

Reynmen Kimdir?

Gerçek adı Yusuf Aktaş olan, sosyal medyada Reynmen ismi ile tanınan en ünlü Youtuber isimlerin arasında yer almaktadır. 6 Aralık 1995 (23 yıl yaşında) tarihinde İstanbul Bağcılar’da dünyaya gelmiştir. Sivaslıdır. Üç kardeştir, bir kardeşi ve bir ablası vardır. Babasının ismi Rahmi, annesinin ise Nasibe’dir.

Reynmen’in boyu 1.78‘dir. Kilosu 83‘dür. Göz rengi kahverengidir. Yay burcudur.

Kickbox sporuyla ilgilenmektedir. En sevdiği renk yeşildir. Favori yemeği makarnadır. Counter Strike Oynamayı çok sever. En sevmediği şeyin yalan ve iftira olduğunu belirtir. Reynmen’in sevgilisi var mı yok mu konusunda belirsizlik vardır.

7 Ağustos 2016’da Youtube’a ilk videosunu atmıştır. Youtube kanalında şuan 3 milyon 500 bin abonesi vardır. Vlog (video blog), şaka, deney, şarkı türlerinde videolar çekmektedir. Komik videolarında başarılı olduğu gibi şarkı konusunda da başarılıdır. Hip hop ve arabesk sentezi şarkılar yapmaktadır. İnstagramı da aktif olarak kullanmaktadır. 4 milyon takipçisi vardır.

Youtube Kanalı için tıklayınız.

Reynmen Yusuf Aktaş 2017 yılında bir başka youtuber olan Halil Söyletmez‘in filmi ‘Cumali Ceber Allah Seni Alsın‘ filminde oynamıştır. Daha sonra 2018 yılında başarılı youtuber Enes Batur‘un ‘Hayal mi Gerçek mi?‘ filminde rol almıştır.

İlköğretimi Ahmet Kabaklı Okulunda okurken Fatih Sultan Mehmet İlköğretime nakil olmuş ve ilköğretimi orada tamamlamıştır.

Daha sonra Bahçeşehir İMKB Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine yazılmıştır. Ancak oradan da mezun olmadan Başakşehir Lisesi’ne geçiş yapmış son olarak oradan da ayrılarak açıköğretim lisesini tamamlamıştır.

Yaşantısını İstanbul Bağcılar’da sürdürmektedir. Radyo ve Televizyon Programcılığı okumaktadır. Scorp isimli video paylaşım ve canlı yayın uygulamasında çekmiş olduğu videolar ile bir anda sosyal medyanın en çok takip edilen isimleri arasında yer almayı başarmıştı. Günümüzde Youtube video sitesinde yayınladığı videolar takipçileri tarafından oldukça beğeni ile izlenmektedir. Ve her geçen gün dahada başarılı hale gelmektedir.

Sosyal medya dışında ünlü oyuncular ilede arası oldukça iyidir. Ahmet Kural ve Murat Cemcir ile birlikte Sie Liegt in Meinen Armen şarkısını söylemiş ve büyük beğeni kazanmıştır. Özellikle Biziz ve Voyovoy şarkıları ile ciddi bir mesafe katetmiştir. Ayrıca 2018 yılında dünyanın en iyi aktörlerinden Dwayne Johnson ile bir araya gelmiştir. Bu video Yusuf Aktaş’ın özellikle sosyal medya’da ne kadar önemli bir isim olduğunu da gözler önüne sermiştir. Dwayne Johnson ve The Rock ile Hong Kong’ta görüşmüştür.

reynmen-kimdir.-1

Ardından Ilıcalı’nın ilk şarkısı ‘Derdim Olsun’la Youtube’da Aleyna Tilki’nin tıklanma rekorunu kıran sosyal medya fenomeni Reynmen’e teklif götürdüğü öğrenildi. Ancak Reynmen, “Acun abiyi çok seviyorum. Kendisine selamlarımı iletiyorum bana böyle bir teklifle geldi. Fakat bunun benim için doğru olmayacağını düşündüğümden dolayı reddetmek zorunda kaldım. Kendisi de bu konuyu anlayışla karşıladı.”diyerek teklifi reddettiğini duyurdu.

REYNMEN NE DEMEK?

Reynmen adlı fenomen sosyal medyadan isminin anlamını açıklamıştı.

Reynmen adının anlamını, “Evet arkadaşlar, Reynmen’in gerçek anlamını açıklıyorum! Reyn: Leke, kir, pas. Günahın artması, kalp katılığı, gönül karası anlamına geliyor. Men ise ‘engellemek, yasaklamak’ anlamına geliyor. Yani Günahın artmasını engellemek, kalp katılığını engellemek, yasaklamak gibi anlamı var. Yağmur Adam anlamı da güzel tabii ama Osmanlıca bir anlamı da mevcut.” açıklamasını yaptı.

Albümsüz single’ları

  1. “Biziz” (ft. Lil Bege) (2017)
  2. “Voyovoy” (ft. Veysel Zaloğlu) (2017)
  3. “Toz Duman” (ft. Eypio) (2018)
  4. “Derdim Olsun” (2019)
  5. “Sen Aldırma” (ft. Bilal Sonses) (2019)
  6. “Ela” (2019)

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

öykü-çelik-kimdir

Öykü Çelik nerelidir,kimdir?|Survivor Öykü Çelik Hakkında

             Öykü Çelik kimdir? 13 Temmuz 1987, İstanbul’da doğdu. Aslen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir