Ev / ASTROLOJİ / Yıldız Haritası Nedir?| Yıldız Haritası Hakında Bilgi

Yıldız Haritası Nedir?| Yıldız Haritası Hakında Bilgi

                                             Yıldız Haritası Nedir?

Yıldız-Haritası

         Yıldız Haritası Nedir?

  • oldukça basittir aslında: Yıldız haritası, kişinin doğum tarihi, saati ve yeri gibi bilgileri ele alarak astrolojik bir tablodur. Bu tablo, bir olay,  bir ülke için oluşturulabilir.Gezegenleri, burçları ve açı adı verilen geometrik bağlantıları temsil eden semboller kullanılır. Batı astrolojisinde yıldız haritaları genellikle dairesel düzlem üzerine çizilir. Astrologlar, tablonuzu inceler, kişiliğinizi ve ihtiyaçlarınızı tanımlayan şablonları ve faktörleri analiz ederler. Bir bakıma astrolog, tablonuzda gördüğü bilgileri yorumlayarak bir sonuca varır.

 

  • Astrolojik  terimler e dayalı olarak günde farklı şekillerde yorumlara dayalı olarak Günümüzde çoğu astrolog, yıldız haritalarını çıkarabilmek için gereken karmaşık hesaplamaları bilgisayar kullanarak yapmaktadır. Geçmişte geliştirilen matematiksel formüller, artık bilgisayar programlarına çevrilmiş durumdalar.

          Doğum Haritası Nedir?

  • Her kişinin doğum haritası  kendine özel dir. Zira doğum tarihi, saati ve yerine göre çıkarılan her harita bir diğerinden farklı bir görünüm sergiliyor. Matematiksel ve astronomik hesaplamalarla çıkartılan astrolojik doğum haritaları Güneş, Ay ve gezegen konumlarının yanı sıra bunların birbirleriyle olan ilişkilerini, başka deyişle aralarındaki açıları da tespit ediyor.her astroloğun yorumu farklılaşabilir bu durum.

 

  • Ayrıca doğum anında Ay’ın Güneş ile olan ilişkisi, doğmadan önce yaşanan yeni ay ve dolunaylar, Güneş tutulmaları astrolojik doğum haritalarının (Yıldız Haritası) yorumunda önemli yere sahip.Zodyak, başka deyişle burçlar kuşağı, 12 burçtan oluştuğu için bir doğum haritası da yükselen burçtan başlayarak 12 alana astrolojik deyişle eve ayrılıyor. Dolayısıyla her evin bir burcu var.

          Yıldız Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

  • Doğum Haritası Analizi, Bireyin (olayın, canlının, ülkenin…)Doğum Haritasının uzman bir Astrolog tarafından yorumlanmasıdır. Bu yorumlama için Astrolog, danışan kişinin Doğum Haritasını hazırlar, detaylı bir şekilde inceler, ve bunu yorumlar bu yorumu da olan astrolojik  bilgilerine dayandırır.

Hakkında editor

Ayrıca Kontrol Et

Oryantal Gezegen Nedir?|Gezegenlerin Konumlarındaki Anlamlar

Oryantal Gezegen Nedir? Gezegenlerin Konumlarındaki Anlamlar      Oryantal Gezegen Astrolojik doğum haritasında doğu ufkunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir