Astroloji nedir?|Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

       Astroloji nedir?

  •  gezegen ve yıldız lar ın insanların üzerindeki etkisini yorumlayan bir bilim dalıdır. İnsanoğlunun yazılı tarihinin başından beri var olan astroloji bilimlerin en eskisidir.yıldızların yer olayları üzerindeki etkisini belirtmeye ve bu etkileri göz önünde tutarak geleceği önceden bildirmeye dayanan falcılık sanatı.astroloji nedir dendiğinde akıla bir çok şey gelmekte bunlardan bazıları yazımızda mevcut.

 

  • Astroloji  kadere odaklı değildir. Astroloji dönemleri inceler, fırsat alanlarını, şanslı zamanları, doğum haritanız da veya yıldız haritanızı çıkartır, sizi kısıtlayan, zorlayan alanları, gecikmeleri gösterir. Sonuçta nasıl hareket edeceğiniz, neler yapacağınız hepsi sizin iradeniz içindedir. Gezegenlerin iyi açılar yaptığı şanslı dönemlerde, hiçbir şey yapmadan oturursanız bu fırsatları kaçırabilirsiniz.ve astroloji yıldız haritanızı çıkararak ta bazı sonuçlara varabilir. Aynı şekilde gezegenlerin zorlayıcı etkiler yaptığı dönemlerde gerekli gayret ve azmi gösterirseniz tüm zorlukları aşabilir, farkında bile olmadığınız içinizdeki gücü ortaya çıkarabilirsiniz.

         Astroloji Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

  • Bunun ilk yazılı örneği Mezopotamya’daki Asur ve Babil uygarlıklarındadır. Günümüzde Batı’da var olan  sistemin kökeni Eski Yunan’dan gelmektedir. … Yazılı tarihte ilk ortaya çıkışı ise MÖ 2500 yılında, gezegenlerin insanın kaderini etkileyen güçlü tanrılar olduğuna inanılan Mezopotamya’da olmuştur.şimdi de günümüz de yıldız Haritası vb. tarzında bir çok şekilde yorumlanıyor.
  • Yıldız Haritası Nedir?

    Yıldız Haritası günümüzde yaygın olarak kabul edilen Batı astrolojisinde İlkbahar Ekinoksu (Nevruz) esas alınarak çıkartılır. Çıkartılan bu haritanın takım yıldızlarıyla bir alakası bulunmamaktadır. 0 Derece Koç burcu ilkbahar Ekinoksu’nun başladığı noktadır. İlkbahar ve sonbahar ekinokslarında günler eşitlenir (12 saat gündüz, 12 saat gece). Bu nokta esas alındıktan sonra 360 Derece 12 eşit parçaya bölünerek burçlar kuşağı ortaya çıkartılır.bunun sonucunda ise  yıldız haritanızı oluşturmuş olurlar.

        Tutulmalar

  • Tutulmalar astrolojik olarak yılın en önemli transit olaylarıdır. Güneş Tutulması yeni ayda, yani Güneş ve Ay kavuşumunda olur. Ay Tutulması ise dolunayda, Ayın Güneşle tam karşı karşıya olduğu zamanlarda gerçekleşir.bunların da burçlar üzerinde etkisi astrologlar tarafından yorumlanabilir.aynı zamanda  astrologlar yıldız haritanızı çıkarabilirler .


Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

adalara-nasıl-gidilir

Adalara Nasıl Gidilir?

  Adalara gitmek için iki yaygın seçenek var: deniz ve hava yolu. Deniz Yolu: Adalara …

Bir yanıt yazın