Elon Musk Dogecoin Çıkışı|Dogecoin Musk’ın tweetleriyle rekor kırdı

 

Dogecoin Musk’ın tweetleriyle rekor kırdı

 

  • Son dakika haberi… Geçtiğimiz günlerde yüzde 800’ün üzerinde yaptığı yükselişle sosyal medyada gündem olan kripto para birimlerimden Dogecoin .dünyanın en zengin insanı unvanına sahip Elon Musk’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşımların etkisiyle sert hareketler sergiliyor.

degacoin-elon

  • 200 milyar dolar servete sahip Elon Musk son dönemde sosyal medya hesabı Twitter kanalını kullanarak yaptığı paylaşımlarla kripto para birimlerinden Dogecoin’i etkilemeyi sürdürüyor.9 Ocak’ta bir günde yüzde 812.47’lik sıçramayla 0.07 dolara ve 9 milyar 394 milyon dolarlık piyasa hacmine ulaşarak, 7. sıraya yerleşmiş, ardından gelen satışlarla 15-20 sıra birden gerilemişti.

 

  • Elon Musk son olarak yaptığı, ‘Dogecoin’ ve ‘Diğerleri’ olarak iki seçenek olarak takipçilerine sunduğu ‘Dünya’da geleceğin para birimi’ anketinde yüzde 71,3 ile Dogecoin ilk sırada yer almıştı.

Kripto para birimlerinden Dogecoin, dünyanın en zengin insanı Elon Musk’ın Twitter’daki paylaşımlarının etkisiyle yükselişini sürdürüyor. Dogecoin’in değeri 10 günde yaklaşık 100’e katlandı.

  • Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Twitter paylaşımları piyasalar”da sert fiyat hareketlerine neden olmaya devam ediyor.Musk’ın Dogecoin ile ilgili son Twitter paylaşımı sonrasında kripto parada yükseliş ivmesi devam etti. Kripto para yaklaşık 0,82 dolara kadar yükseldi ve piyasa değeri 10,5 milyar doların üzerine çıktı.

 

       Dogecoin, piyasa değeri en yüksek 10 kripto para birimi arasına yer alıyor.

 

  • Uzun vadeli yatırımcıların radarına giren en büyük iki kripto para Bitcoin ve Ethereum’da da son haftalarda yeniden zirve seviyeler görüldü. Bitcoin hafta sonu 41 bin doları görmesinin ardından Hong Kong saatiyle 1:37’de 38 bin 730 dolardan işlem gördü. Ethereum ise tüm zamanların zirve seviyesinden düştü.

 

  • Bloomberg’in haberine göre, Elon Musk son zamanlarda Dogecoin ile ilgili tweetler atarak kripto parada sosyal medyanın körüklediği ralliyi destekledi. Musk son olarak “Who let the Doge out” açıklamasıyla “Who let the dogs out” şarkısına atıfta bulundu. Musk 1 Şubat’taki bir söyleşide Bitcoin’in “iyi bir şey” olduğunu, Dogecoin ile ilgili açıklamalarının ise şaka olduğunu söyledi.

         DOGECOİN YENİDEN İLK 10 ARASINA GİRDİ

  • Dünyanın en zengin insanı unvanına sahip Tesla CEO’su Elon Musk, ünlü rock grubu Kiss’ten Gene Simmons ve ünlü hiphopçı Snoop Dogg’un peş peşe paylaşımlarıyla Dogecoin, geçen ay sonunda döndüğü alt sıralardan, kripto para birimleri içinde tekrardan ilk 10 arasına tırmandı.

Ünlü rapçi Snoop Dogg ise “Snoop Doge” şeklinde tweet attı.


Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Üç aylar ne zaman başlıyor?|Üç Aylarda Yapılacak İbadetler

Üç aylar ne zaman başlıyor? İslam alemi için büyük anlamı olan üç aylar 13 Şubat’ta …

Bir yanıt yazın