Türkiye’de Kış Tatilinde Gidilebilecek Yerler | Kış Tatili

Türkiye’de Kış tatilinde Gidilebilecek Yerler

1.Yalova

  •  İstanbula yakın ve kış için özelliklede termal suyununda oldukça zengin olduğu bir tatil ilçesidir. Bütçenize uygun istediğiniz tatili rahatlıkla yapabilirsiniz.şifalı suları ile meşhur olan Yalovayı da kış tatili için de tercih edebilirsiniz.

2.Kartepe

  • Konum ve doğal güzellikler itibariyle kış Tatili için gidilecek yerler listelerimizde her zaman bulunan Kartepe kışın bulunan kayak merkezleri ve spor tesislerinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.akşam başlayan konserlerin yanı sıra gerek açık hava gerek kulüp havasındaki mekanlarda eylenceye doyabilirsiniz.

3.Uludağ

uludağ
  •  Gerek kayak otelleri gerekse her kış bembeyaz örtüye bürünen muhteşem görüntülere sahne olan Uludağ, ülkemizin en popüler kış tatili yapılacak bir yer. Oldukça fazla konaklama seçeneği bulunan Uludağ’da zaman zaman yapılan festivallere de katılabilirsiniz.konserlerin oldukça fazla olduğu yerlerden biridir.

 4.Eskişehir

  • Ülkemizin en hareketli ve en modern şehirlerinden biri olan Eskişehir’i görmek için sonbahar ve kış ayları sizin için ideal olacaktır. Porsuk Çayı, parklar, bahçeler, müzeler ve tarihi kalıntılarla dolu dolu bir şehir gezisi yaşamak isteyenler için mükemmel destinasyon. Dünyadaki örneklerinden ilham alınarak açılan Balmumu müzesi ise gezinize renk katabilir. Odunpazarı’nı da unutmamak lazım. Arnavut kaldırımlı sokaklar ve tarihi konaklar burayı özel yapan şeylerin başında geliyor.Eskişehir her bakıdan genç ve dinamik bir şehir olarak biliniyor.

 

5.Kazdağları

alaska -kazdağı
  • Doğaya dönüş olarak adlandırabileceğimiz.Ülkemizin en temiz havasını barındıran Kazdağları bölgesi ise eşsiz doğası ile harika bir fikir! Kış aylarında daha bir güzel olan Kazdağları nda Alaskayı andıran ama yurdumuzun eşsiz güzelliklerinden biri olan Kazdağları nda eylenceli vakit geçirebilirsiniz.

 

6.Safranbolu

  • Klasik Osmanlı kent mimarisini yansıtan tarihi Safranbolu evleri ile ünlü olan şehir, özellikle hafta sonu gezileri için çok uygun. El değmemiş dokusu, tarihe tanıklık etmiş sokaklarıyla Safranbolu’nun ruhunu yansıtan ve şehri tam anlamıyla keşfedebileceğiniz Safranbolu konaklarında konaklama deneyimi ise mutlaka yapmanız gereken şeylerden biri.bu konaklar ışıklarıyla Safranbolunun gecelerini meşhur bir hale getirmektedir.

7.Erciyes

erciyes
  • Kayseri’nin güneyinde yükselen Erciyes Dağı’nın aslında sönmüş bir volkandır burasıda tatilcilerinin uğrak noktasıdır burada bulunan birkaç kayak sporları merkezi vardır. eğer kış sporlarını seviyorsanız buraya da uğramanızı öneririz.

 


Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

istanbul'da buz pateni Yapacak Yerler

istanbul’da Buz Pateni Yapacak Yerler

  İstanbul’da buz pateni yapabileceğiniz bazı yerler: Galleria Ice Rink (Galleria Alışveriş Merkezi): Ataşehir’de bulunan …

Bir yanıt yazın